Τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε τις μεσημεριανές ώρες της Κυριακής και πιο συγκεκριμένα λίγο μετά τις 3:00. Πιο συγκεκριμένα στην επαρχιακή Οδό Μπράλλου –Αμφίκλειας πριν την διασταύρωση της Δρυμαίας.
![IMG 6e97adf531a48071251b8c64286c4523 V](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/11/IMG-6e97adf531a48071251b8c64286c4523-V-1024x599.jpg)
Από άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία ο ηλικιωμένος άνδρας ο οποίος επέβαινε στο ΙΧ έχασε τον έλεγχο με αποτέλεσμα αυτό να εκτραπεί και να καταλήξει στα χωράφια. Από την εκτροπή ο άντρας εγκλωβίστηκε στο όχημα και χρειάστηκε η επέμβαση διερχόμενων οδηγών αλλά και της πυροσβεστικής υπηρεσίας που έφτασε από το πυροσβεστικό κλιμάκιο της αμφίκλειας προκειμένου να απεγκλωβιστεί.
![Point Blur Nov192023 200638](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/11/Point-Blur_Nov192023_200638-1024x634.jpg)
Με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ μεταφέρθηκε στο κέντρο υγείας αμφίκλειας.
Προανάκριση για τα ακριβή αίτια του συμβάντος διενεργεί η τροχαία.
![IMG 0b762fe693a6286b2196cc8dcada154a V](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/11/IMG-0b762fe693a6286b2196cc8dcada154a-V-1024x671.jpg)