Το έχουν βάλει σκοπό να ξεπερνούν κάθε χρόνο το ρεκόρ τους, αφού η περυσινή βασιλόπιτα “έσπασε” το φράγμα των 8 μέτρων και άγγιξε τα 10 στρογγυλά!
Φέτος ο σύλλογος νεολαίας Ελάτειας δίνει ξανά ραντεβού με ντόπιους και επισκέπτες την Τρίτη 2 Ιανουαρίου για την κοπή της γιγαντιαίας βασιλόπιτας που θα συνοδεύεται από μουσική, οινόμελο, ρακόμελο….και ζεστές αγκαλιές.
Η εκδήλωση που έγινε θεσμός για την περιοχή, θα ξεκινήσει στις 19.00 μμ, με τους διοργανωτές να υπόσχονται μια βραδιά γεμάτη τραγούδι, χορό, ευ΄χές και άφθονη βασιλόπιτα για μικρούς και μεγάλους.
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2022/05/logolamianowsiteneo111.png](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/12/404336032_253413527604005_6714583090334573572_n.jpg)