Ξανά σε λειτουργία μετά από αρκετά χρόνια θα μπει το αναψυκτήριο στο Κάστρο Λαμίας όπως ενημερώνει ο βουλευτής Γ. Κοτρωνιάς :“… με ιδιαίτερη ικανοποίηση, μετά από συνεχείς προσπάθειες και πιέσεις προς τους αρμοδίους, το κυλικείο του Κάστρου Λαμίας από την 1 η Απριλίου , ξεκινάει την λειτουργία του για το κοινό και ο χώρος του Κάστρου θα είναι προσβάσιμος στους πολίτες για αναψυχή.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/%CE%9A%CE%AC%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF-%CE%9B%CE%B1%CE%BC%CE%AF%CE%B1%CF%82-1024x886.jpeg)
Ο βουλευτής τονίζει ότι αυτό είναι το πρώτο βήμα ,ύστερα από πολλά χρόνια, για τη
συνολική αξιοποίηση του Κάστρου, το οποίο αποτελεί ένα εμβληματικό ιστορικά ,
και ιδιαιτέρου φυσικού κάλλους σημείο της Λαμίας”.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/%CE%B1%CE%BD%CF%801-1024x561.jpg)