Breaking News :

Πρόσκληση συμμετοχής εθελοντών για τον ΔΕΗ Διεθνή Ποδηλατικό Γύρο Ελλάδας 2024 στο Δήμο Λαμιέων

Ο ΔΕΗ Διεθνής Ποδηλατικός Γύρος Ελλάδας 2024 είναι γεγονός! Σε ένα...

ΑΕΚ: Σε Γοργοπόταμο και Τέμπη οπαδοί της Ένωσης για τα 100 χρόνια της ομάδας

Οπαδοί της ΑΕΚ βρέθηκαν στον Γοργοπόταμο και τα Τέμπη με αφορμή...

Στερεά Ελλάδα – ΣΥΡΙΖΑ: Υποψήφιος Ευρωβουλευτής ο Νάσος Παπαργυρόπουλος / Οι 35 υποψήφιοι

Ανακοινώθηκαν οι 35 υποψήφιοι του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ στις ευρωεκλογές...

“The Crown” και “Black Mirror” στις υποψηφιότητες των BAFTA 2024: Όλοι οι υποψήφιοι και η τελετή απονομής

H φετινή απονομή των τηλεοπτικών βραβείων BAFTA θα πραγματοποιηθεί στις 12 Μαΐου, με παρουσιαστές τους Rob Beckett και Romesh Ranganathan, ενώ χθες αποκαλύφθηκαν οι υποψηφιότητες.

Το Netflix δεν έχει σταματήσει να μετράει υποψηφιότητες, αφού η σειρά “The Crown” και η σειρά “Black Mirror” συγκέντρωσαν τις περισσότερες υποψηφιότητες.

Συγκεκριμένα, η σειρά που παρακολουθεί την πορεία της Βασιλικής Οικογένειας της Βρετανίας, κέρδισε οκτώ υποψηφιότητες, ενώ το δυστοπικό μέλλον των ανεξάρτητων επεισοδίων που παρουσιάζει το “Black Mirror”, βρέθηκε με επτά υποψηφιότητες στη λίστα.

Πιο συγκεκριμένα:

Οκτώ υποψηφιότητες για το The Crown

Επτά υποψηφιότητες για το Demon 79 (Black Mirror)

Έξι υποψηφιότητες για τα Happy Valley, Slow Horses και The Sixth Commandment

Πέντε υποψηφιότητες για τα The Last of Us, The Long Shadow και Succession

Τέσσερις υποψηφιότητες για τον διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision 2023 και το Once Upon a Time στη Βόρεια Ιρλανδία.

ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΙΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ:

Α’ Ανδρικός Ρόλος:
Brian Cox, Succession – Sky Atlantic
Dominic West, The Crown – Netflix
Kane Robinson, Top Boy – Netflix
Paapa Essiedu, The Lazarus Project – Sky Max
Steve Coogan, The Reckoning – BBC One
Timothy Spall, The Sixth Commandment – BBC One

Α’ Γυναικείος Ρόλος:
Anjana Vasan, Demon 79 (Black Mirror) – Netflix
Anne Reid, The Sixth Commandment – BBC One
Bella Ramsey, The Last of Us – Sky Atlantic
Helena Bonham Carter, Nolly – ITVX
Sarah Lancashire, Happy Valley – BBC One
Sharon Horgan, Best Interests – BBC One

Β’ Ανδρικός Ρόλος:
Amit Shah, Happy Valley – BBC One
Éanna Hardwicke, The Sixth Commandment – BBC One
Harris Dickinson, A Murder at the End of the World – Disney+
Jack Lowden, Slow Horses – Apple TV+
Matthew Macfadyen, Succession – Sky Atlantic
Salim Daw, The Crown – Netflix

Β’ Γυναικείος Ρόλος:
Elizabeth Debicki, The Crown – Netflix
Harriet Walter, Succession – Sky Atlantic
Jasmine Jobson, Top Boy – Netflix
Lesley Manville, The Crown – Netflix
Nico Parker, The Last of Us – Sky Atlantic
Siobhan Finneran, Happy Valley – BBC One

Γυναικεία ερμηνεία σε κωμωδία:
Bridget Christie, The Change – Channel 4
Gbemisola Ikumelo, Black Ops – BBC One
Máiréad Tyers, Extraordinary – Disney+
Roisin Gallagher, The Lovers – Sky Atlantic
Sofia Oxenham, Extraordinary – Disney+
Taj Atwal, Hullraisers – Channel 4

Ανδρική ερμηνεία σε κωμωδία:
Adjani Salmon, Dreaming Whilst Black – BBC Three
David Tennant, Good Omens – Prime Video
Hammed Animashaun, Black Ops – BBC One
Jamie Demetriou, A Whole Lifetime with Jamie Demetriou – Netflix
Joseph Gilgun, Brassic – Sky Max
Mawaan Rizwan, Juice – BBC Three

Δραματική σειρά:
The Gold – BBC One
Happy Valley – BBC One
Slow Horses – Apple TV+
Top Boy – Netflix

Mini δραματική σειρά:
Best Interests – BBC One
Demon 79 (Black Mirror) – Netflix
The Long Shadow – ITV1
The Sixth Commandment – BBC One

Κωμωδία:
Big Boys – Channel 4
Dreaming Whilst Black – BBC Three
Extraordinary – Disney+
Such Brave Girls – BBC Three

Σαπουνόπερα:
Casualty – BBC One
EastEnders – BBC One
Emmerdale – ITV1

Ψυχαγωγικό πρόγραμμα:
Hannah Waddingham: Home For Christmas – Apple TV+
Later… With Jools Holland – BBC Two
Michael McIntyre’s Big Show – BBC One
Strictly Come Dancing – BBC One

Ψυχαγωγικές εκπομπές:
Anthony McPartlin & Declan Donnelly, I’m A Celebrity… Get Me Out of Here! – ITV1
Big Zuu, Big Zuu’s Big Eats – Dave
Graham Norton, The Graham Norton Show – BBC One
Hannah Waddingham, Eurovision Song Contest 2023 – BBC One
Joe Lycett, Late Night Lycett – Channel 4
Rob Beckett & Romesh Ranganathan, Rob & Romesh Vs – Sky Max

Ψυχαγωγικό πρόγραμμα κωμωδίας:
The Graham Norton Show – BBC One
Late Night Lycett – Channel 4
Rob & Romesh Vs – Sky Max
Would I Lie To You? – BBC One

Ψυχαγωγικό ριάλιτι:
Celebrity Race Across The World – BBC One
The Dog House – Channel 4
Endurance: Race To The Pole – Channel 5
Portrait Artist of the Year – Sky Arts

Ριάλιτι:
Banged Up – Channel 4
Married At First Sight UK – E4
My Mum, Your Dad – ITV1
Squid Game: The Challenge – Netflix

Καθημερινές ψυχαγωγικές εκπομπές:
Loose Women and Men – ITV1
Lorraine – ITV1
Make It At Market – BBC One
Scam Interceptors – BBC One

Διεθνή:
The Bear – Disney+
Beef – Netflix
Class Act – Netflix
The Last of Us – Sky Atlantic
Love & Death – ITVX
Succession – Sky Atlantic

Ζωντανή κάλυψη εκδηλώσεων:
The Coronation Concert – BBC One
Eurovision Song Contest 2023 – BBC One
Royal British Legion Festival of Remembrance – BBC One

Επικαιρότητα:
Inside Russia: Traitors And Heroes (Storyville) – BBC Four
Putin Vs The West – BBC Two
Russell Brand: In Plain Sight (Dispatches) – Channel 4
The Shamima Begum Story (This World) – BBC Two

Ντοκιμαντέρ:
David Holmes: The Boy Who Lived – Sky Documentaries
Ellie Simmonds: Finding My Secret Family – ITV1
Hatton – Sky Crime
Vjeran Tomic: The Spider-Man of Paris – Netflix

Σειρά βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα:
Dublin Narcos – Sky Documentaries
Evacuation – Channel 4
Lockerbie – Sky Documentaries
Once Upon A Time In Northern Ireland – BBC Two

Εξειδικευμένο πρόγραμμα:
Chimp Empire – Netflix
The Enfield Poltergeist – Apple TV+
Forced Out – Sky Documentaries
White Nanny, Black Child – Channel 5

Κάλυψη ειδήσεων:
Inside Gaza: Israel And Hamas At War – Channel 4 News
Inside Myanmar – The Hidden War – Sky News
Israel-Hamas War – Sky News

Αθλητική κάλυψη:
Cheltenham Festival Day One – ITV1
MOTD Live: Fifa Women’s World Cup 2023 – BBC One
Wimbledon 2023 Men’s Final – BBC One

Αξέχαστη στιγμή:
Beckham, David teases Victoria about her ‘working class’ upbringing – Netflix
Doctor Who, Ncuti Gatwa revealed as the 15th Doctor – BBC One
Happy Valley, Catherine Cawood and Tommy Lee Royce’s final kitchen showdown – BBC One
The Last of Us, Bill and Frank’s Story – Sky Atlantic
The Piano, 13-year-old Lucy stuns commuters with jaw dropping piano performance – Channel 4
Succession, Logan Roy’s death – Sky Atlantic

Καλύτερο Πρόγραμμα Μικρής Μορφής:
Mobility – BBC Three
The Skewer: Three Twisted Years – BBC iPlayer
Stealing Ukraine’s Children: Inside Russia’s Camps – Vice News
Where It Ends – BBC Three

Καλύτερος Σεναριογράφος Κωμωδίας:
Jack Rooke, Big Boys – Channel 4
Jamie Demetriou, A Whole Lifetime with Jamie Demetriou – Netflix
Kat Sadler, Such Brave Girls – BBC Three
Mawaan Rizwan, Juice – BBC Three

Καλύτερος Σεναριογράφος Δράματος:
Charlie Brooker & Bisha K Ali, Demon 79 (Black Mirror) – Netflix
Jesse Armstrong, Succession – Sky Atlantic
Sally Wainwright, Happy Valley – BBC One
Sarah Phelps, The Sixth Commandment – BBC One

Latest

Πρόσκληση συμμετοχής εθελοντών για τον ΔΕΗ Διεθνή Ποδηλατικό Γύρο Ελλάδας 2024 στο Δήμο Λαμιέων

Ο ΔΕΗ Διεθνής Ποδηλατικός Γύρος Ελλάδας 2024 είναι γεγονός! Σε ένα...

ΑΕΚ: Σε Γοργοπόταμο και Τέμπη οπαδοί της Ένωσης για τα 100 χρόνια της ομάδας

Οπαδοί της ΑΕΚ βρέθηκαν στον Γοργοπόταμο και τα Τέμπη με αφορμή...

Στερεά Ελλάδα – ΣΥΡΙΖΑ: Υποψήφιος Ευρωβουλευτής ο Νάσος Παπαργυρόπουλος / Οι 35 υποψήφιοι

Ανακοινώθηκαν οι 35 υποψήφιοι του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ στις ευρωεκλογές...

ΠΑΝΙΚΟΣ στα social media: Έπεσε (πάλι) το Instagram – Σοβαρό πρόβλημα στα stories

Και εκεί που ανεβάζαμε ένα ακόμη story στο account...

Πρόσκληση συμμετοχής εθελοντών για τον ΔΕΗ Διεθνή Ποδηλατικό Γύρο Ελλάδας 2024 στο Δήμο Λαμιέων

Ο ΔΕΗ Διεθνής Ποδηλατικός Γύρος Ελλάδας 2024 είναι γεγονός! Σε ένα μήνα θα πραγματοποιηθεί η έναρξη του στις 15 Μαΐου στην παραλία της Θεσσαλονίκης και θα τερματίσει στις 19 Μαΐου στην Αθήνα. 20 ομάδες από όλο τον κόσμο, 120 επαγγελματίες αθλητές, 5 αγωνιστικές...

ΑΕΚ: Σε Γοργοπόταμο και Τέμπη οπαδοί της Ένωσης για τα 100 χρόνια της ομάδας

Οπαδοί της ΑΕΚ βρέθηκαν στον Γοργοπόταμο και τα Τέμπη με αφορμή τα 100 χρόνια από την ίδρυση της ομάδας το Σάββατο. Πρώτος σταθμός η ιστορική γέφυρα του...

Στερεά Ελλάδα – ΣΥΡΙΖΑ: Υποψήφιος Ευρωβουλευτής ο Νάσος Παπαργυρόπουλος / Οι 35 υποψήφιοι

Ανακοινώθηκαν οι 35 υποψήφιοι του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ στις ευρωεκλογές της 9ης Ιουνίου. Στη λίστα των 35 υποψηφίων που θα συμπεριλαμβάνονται στο ευρωψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ ...

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ