Ο Δήμος Λαμιέων σε συνεργασία με την East West Greece, διοργάνωσαν το πρωί της Τετάρτης 10/04 εκδήλωση αφιερωμένη στην ανακύκλωση, με σύνθημα «Ανακυκλώνω τα ρούχα μου! – Τους δίνω μια νέα ζωή!», στο πάρκο Αγίας Βαρβάρας.
Η Βιολέτα, η μασκότ της East West Greece, ξενάγησε τους επισκέπτες στον υπέροχο κόσμο της ανακύκλωσης ρούχων μέσα από διαδραστικά παιχνίδια και τους ενημέρωσε για το ταξίδι των ανακυκλώσιμων υλικών.
Σε δηλώσεις του, ο Αντιδήμαρχος Κων/νος Κερπινιώτης τόνισε πως μέχρι σήμερα έχουν συγκεντρωθεί 50 τόνοι ρούχων, ενώ η αναπληρώτρια προϊσταμένη στη Δ/νση Περιβάλλοντος του Δήμου Λαμιέων Αγγελική Μακρυγιάννη σημείωσε πως από 35 κάδους που είχαν προστεθεί αρχικά στο Δήμο Λαμιέων, ο αριθμός τους πλέον φτάνει τους 70.
Δείτε video:
Δείτε φωτογραφίες:
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02089-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02092-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02094-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02097-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02101-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02106-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02108-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02112-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02113-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02128-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02129-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02136-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02139-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02142-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02143-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02145-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02148-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02153-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02154-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02155-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02157-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02158-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02159-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02161-683x1024.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02168-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02170-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02172-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02177-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02180-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02182-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02187-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02191-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02193-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02194-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02200-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02203-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02204-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02206-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02208-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02211-1024x683.jpg)
![](https://lamiaplus.gr/wp-content/uploads/2024/04/DSC02215-1024x683.jpg)