Εις ανάμνηση των εγκαινίων του Ι. Ναού Αγίου Τρύφωνος, θα πραγματοποιηθεί επιμνημόσυνη δέηση υπέρ των κτητόρων, συνδρομητών, δωρητών και μελών του Συλλόγου, Ιερουργούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Φθιώτιδος κ.κ. Συμεών.
Η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων του 2024 στο Παρίσι έφερε κάτι το εντελώς απρόσμενο και μοναδικό, καταφέρνοντας να συνδυάσει τον αθλητισμό με τη...
Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση του Περιφερειακού Συμβουλίου Στερεάς Ελλάδας, η οποία, σύμφωνα με την παρ. 1 του άρθρου 167 του ν. 3852/2010 όπως τροποποιήθηκε και...
Ήπιος, καλοκαιρινός και χωρίς εξάρσεις θα είναι ο καιρός για την Φθιώτιδα μέχρι και τις αρχές της ερχόμενης εβδομάδας.
Ο υδράργυρος θα φτάνει μέχρι τους...